+48663241023 pmiodek@wp.pl
Przemysław - fizjoterapeuta w gabinecie fizjoterapii Przemysław Miodek

Od dzieciństwa chciałem pomagać ludziom. Zawsze lubiłem sport, a wiadome jest, że w sporcie zdarzają się kontuzje. Gdy wybiłem kciuk mój dziadek zawiózł mnie do miejscowej znanej Pani która nastawiała wybite stawy bez przygotowania medycznego. Po wielkich trudach nastawiła palec, powstał duży obrzęk. Kobieta powiedziała, żebym moczył go w moczu to obrzęk ustąpi. Nie muszę dodawać, że nie skorzystałem z rady. Myśląc przed wizytą, że Pani robi fajne rzeczy to już po, zmieniłem zdanie i stwierdziłem, że nie tędy droga.

 

W liceum podczas obozu byłem na basenie. Chłopak skoczył na główkę i uderzył głową o dno, ale na szczęście mu się nic poważnego nie stało. Płytka wyobraźnia. Opiekunem obozu była Pani doktor – wykładowca AWF Katowice, teraz zajmuje się rehabilitacją dzieci z MPD i jest wybitną specjalistką w tej dziedzinie na Śląsku. Wtedy to Pani doktor opowiedziała mi o pracy z ludźmi którzy nie mieli tyle szczęścia. Temat niezwykle mnie zainteresował i postanowiłem studiować ówczesną rehabilitacje, po zmianie nazewnictwa fizjoterapię. Zmiana dotyczyła głównie problemów z nazwą, jeśli chodzi o rehabilitację to można się np. komuś zrehabilitować za coś i tu już były niejasności, a poza tym otwieraliśmy się bardziej na Europe i Świat.

Po otrzymaniu tytułu magistra fizjoterapii na AWF w Katowicach i skończeniu specjalizacji z Odnowy Biologicznej, postanowiłem dalej kształcić się podyplomowo z zakresu mechanicznej diagnostyki i terapii manualnej. Wybrałem głównie metodę Mc Kenziego ponieważ pozwala ona, po dobrej diagnostyce ustalić program dalszego samo leczenia przez pacjenta.

 

Profilaktyka jest najważniejsza, wszak samo „NIE GARB, SIĘ” nie wystarczy, to utrzymywanie przez nas pozycji jak najbardziej poprawnej może nas uchronić przed przykrymi dolegliwościami.

 

W 2000 roku postanowiłem pracować u podstaw naszego społeczeństwa i korygować postawę u dzieci w przedszkolach.

 

Razem z zaprzyjaźnionym lekarzem ortopedą przebadaliśmy tysiące dzieci i niestety stwierdziliśmy, że wyniki są przerażające, ponieważ dzieci w wieku 4-6 lat w 70% mają jakąkolwiek wadę postawy, kiedy w latach 70tych ten wskaźnik był odwrotny i tylko 30% badanych dzieci wykazywało potrzebę korekcji postawy.

Przemysław - fizjoterapeuta w gabinecie fizjoterapii Przemysław Miodek
Gabinet fizjoterapii w Częstochowie Przemysław Miodek

W 2001 roku postanowiłem pomagać jako wolontariusz w Hospicjum Częstochowskim. Rok później zostałem zatrudniony w tymże Hospicjum w Zakładzie Opieki Paliatywnej na stanowisku fizjoterapeuty gdzie pracuje do dzisiaj z ciężko chorym dzieciaczkami, których niestety ta choroba również nie omija.

 

Teraz prowadzę również swój Gabinet Fizjoterapii w którym mam głównie pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, ale i także po urazach sportowych a czasem prozaicznych, codziennych urazach które się zdarzają najczęściej.

 

Od 2015 roku jestem wykładowcą w Collegium Medicum na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie, gdzie pełnię również rolę Pełnomocnika Dziekana ds. Kierunku Fizjoterapia.

 

Współpracuje z zawodnikami częstochowskich klubów takich jak: Sportowa Częstochowa, KS Częstochowianka, CKM Włókniarz Częstochowa, AZS